viber
8 років досвіду

у лікуванні проктологічних хвороб

Понад 4000 задоволених

і саме головне здорових клієнтів

33 сертифікати

у наших лікарів - проктологів

Ми знаємо, що багато з вас полюбляють погортати новини, посидіти в tiktok або ж пограти в ігри, сидячи на унітазі. Однак, ця звичка може мати негативні наслідки для вашого здоров'я, особливо для шлунково-кишкової системи та сечового міхура, адже таким чином ми відчутно збільшуємо час нашого перебування на унітазі. Давайте детальніше розглянемо, чому тривале сидіння в туалеті може бути шкідливим і як цього уникнути.

Чому сидіння в туалеті може бути шкідливим?

Порушення процесу дефекації: Тривале сидіння на унітазі може сприяти закрепам та ускладнити процес дефекації. Надмірний час, проведений на унітазі, може призвести до зворотного всмоктування води з фекалій в організм, роблячи кал твердішим і сухішим.

Зміни в сечовому міхурі: Тривале сидіння може призвести до підвищення тиску на сечовий міхур. Це може призвести до недостатньої функції сечового сфінктера та ускладнити утримання сечі.

Геморой: Геморой — це розширення і запалення вен у ділянці прямої кишки й ануса. Тривале сидіння на унітазі може підвищувати тиск на вени, сприяючи розширенню і запаленню. Це може призвести до болю та дискомфорту.

Тож скільки часу можна проводити в туалеті, щоб не шкодити своєму здоров’ю?

Згідно з медичними рекомендаціями, у туалеті можна сидіти від 10 до 15 хвилин. Процес дефекації може тривати 5-10 хвилин при відсутності закрепів та інших проблем шлунково-кишкового тракту.

Як уникнути негативних наслідків сидіння в туалеті?

Дотримуйтеся режиму: Намагайтеся не затримуватися в туалеті надто довго. Виходьте одразу після закінчення дефекації.

Вивчіть правильну позу: Важливо сидіти на унітазі в зручному положенні, не сильно напружуючи м'язи та не займаючи надто низьку позу.

Підмивайтеся правильно: Використовуйте теплу або прохолодну воду для гігієни після дефекації замість туалетного паперу.

Підтримуйте здоровий спосіб життя: Здорове харчування та регулярна фізична активність можуть сприяти нормальному функціонуванню шлунково-кишкового тракту та м'язів тазового дна.

 

Загалом, дотримання правильних звичок під час перебування в туалеті може допомогти уникнути багатьох негативних наслідків для вашого здоров'я. Пам'ятайте про важливість дотримання гігієнічних норм та прислухайтеся до свого тіла для збереження здоров'я шлунково-кишкової системи.


Коментарі наших читачів ()

    Остані новини