viber
8 років досвіду

у лікуванні проктологічних хвороб

Понад 4000 задоволених

і саме головне здорових клієнтів

33 сертифікати

у наших лікарів - проктологів

Колоноскопія — це процедура, що дає можливість лікарю визначити стан та будову прямої й товстої кишки. Дослідження проводиться в ендоскопічному кабінеті. Колоноскоп (гнучкий прилад невеликого діаметру довжиною від 1,3 м до 2 м) акуратно вводиться через задній прохід та просувається по просвіту товстої кишки.

Цей вид діагностики призначається лікарем для того, щоб виявити та уточнити захворювання товстої та прямої кишки. Це доцільно, якщо у пацієнтів є скарги на розлади у діяльності кишківника (проноси або довготривалі закрепи), виділення крові при дефекації, кровотечі, малокрів’ї (анемії) тощо. Процедуру вважають ефективною та необхідною, адже з її допомогою можна виявити низку змін, які протікають без симптомів, наприклад поліпів, які є передраковими утвореннями. Отож, колоноскопія – це незамінний метод обстеження для діагностики онкологічних новоутворень, особливо на ранніх їх стадіях. Важливою також є роль колоноскопії у скринінгу раку товстої кишки, коли з метою виявлення передракових змін або пухлин на ранній стадії обстежуються безсимптомні (фактично здорові) пацієнти віком після 50 років або близькі родичі хворих з пухлинами чи поліпами товстої кишки.

Також за допомогою колоноскопії можливо виявити такі захворювання та патологічні стани товстої кишки, як:

  • шлунково-кишкові кровотечі;
  • кишкова непрохідність;
  • болі в животі неясної причини, які постійно з’являються;
  • підозра на неспецифічний виразковий коліт;
  • хвороба Крона

Крім того, колоноскопія призначається для оцінки ефективності лікування хвороб товстої кишки. Також за допомогою цього методу можна проводити невеликі терапевтичні маніпуляції, наприклад, видалення поліпу, якщо він не більше 1 мм. Процедура не має протипоказань, за виключенням активної стадії виразкового коліту та хвороби Крона.

kolonoskopia

Кому потрібно проходити профілактичну колоноскопію (ці люди знаходяться у групі ризику захворювань товстої кишки):

  • в сім’ї були випадки раку товстої кишки;
  • надмірна вага тіла;
  • куріння, алкоголізм, зловживання наркотиками.

Колоноскопія зазвичай проводиться у 2 етапи. Перший – це зустріч з лікарем, котрий пояснить суть процедури та розповість, як до неї підготуватися, та другий – власне процедура колоноскопії. Підготовка до процедури є дуже важливою, адже саме від її сумлінності залежить на скільки колоноскопія буде інформативною для лікаря та комфортною для пацієнта.

Отож:

  • за 3 дні до колоноскопії потрібно виключити з дієти фрукти, овочі, препарати заліза та всі харчові продукти, які можуть надати вмісту кишечника червоний колір;
  • якщо ви лікуєтесь від цукрового діабету, попередьте про це свого лікаря, він скорегує дозу препарату;
  • за 2 дні до процедури необхідно обмежити прийом молочних продуктів та не приймати алкоголь взагалі;
  • зранку перед дослідженням можна з’їсти легку страву, наприклад, бульйон;
  • пити воду або чай можна згідно зі своїми потребам;
  • на процедуру вдягніть такий одяг, щоб його можна було легко зняти.

Перед процедурою лікар зазвичай призначає пацієнту проносні засоби, а медсестра ставить клізму. Іноді пацієнту можуть вводити знеболюючі та спазмолітики чи вводити в медикаментозний сон, та, як правило, процедура проходить безболісно.

Під час процедури може з’явитися дискомфорт та відчуття здуття кишечнику. Та більшість пацієнтів після процедури відмічають, що очікування та підготовка до колоноскопії були більш стресовими, аніж сама процедура.

Існують й інші методи дослідження товстого кишечника. Ультразвукова діагностика та рентгенографія дають інформацію щодо контурів органу. Але колоноскопія – єдиний метод, який дозволяє виявити патологію кишечника зсередини та провести біопсію утвору (тобто уточнити вид та виявити злоякісний процес на усіх стадіях) а також видалити поліп малоінвазивні без оперативного втручання.

Коментарі наших читачів ()

    Остані новини