viber
8 років досвіду

у лікуванні проктологічних хвороб

Понад 4000 задоволених

і саме головне здорових клієнтів

33 сертифікати

у наших лікарів - проктологів

Хронічний парапроктит - це запальний процес, який розвивається в анальному проході, сфінктерному апараті та слизові оболонці прямої кишки, і приводить до утворення нориці. Існує безліч класифікацій захворювання в залежності від локалізації нориці й ступеня ураження. Лікування даної патології завжди хірургічне.

Симптоми хронічного парапроктиту

Під час загострення хронічний парапроктит характеризується наступними симптомами:

  • на шкірі заднього проходу виникає рана (отвір нориці);
  • з рани виділяється гній, з’являється свербіж;
  • турбує больовий синдром під час стільця, під час сидіння під час рухової активності;
  • постійна втома

Коли   гостра  стадія хвороби завершується, загальний стан пацієнта покращується і біль зникає. Але нориця залишається на місці.

Хронічна стадія хвороби - це наслідок недолікованого гострого парапроктиту. Симптоми практично ідентичні, але менш виражені. Чим небезпечний хронічний парапроктит:

  • часті загострення псують якість життя, розвиваються гнійні порожнини в тканинах біля нориці;
  • з’являються рубці в зоні заднього проходу;
  • рубці стискають анальний прохід і зменшують його в розмірах.

vrach

Діагностика

Постановкою діагнозу займається лікар-проктолог. Для цього лікар вислуховує скарги пацієнта, дізнається історію хвороби, проводить огляд, а також призначає ряд досліджень:

  • аноскопію (вивчення стану слизової кишківника);
  • ректоромано-, колоноскопію (огляд сигмовидної кишки);
  • фістулографію (рентгенологічне дослідження нориці);
  • КТ або МРТ.

Також перед операцією пацієнт пройде обстеження з метою виявлення можливих протипоказань. Для цього буде потрібно здати кров і сечу, а також пройти інші дослідження. Операція не проводиться при наявності важких захворювань у стадії загострення. Як тільки стан пацієнта стає задовільним, призначається дата оперативного втручання.

Лікування

Методика хірургічного лікування хронічного парапроктиту залежить від типу патологічного процесу. В основному при ректальних норицях застосовуються різні види висічення норицевих ходів. Але також до цієї маніпуляції можуть додаватися розкриттям гнійних затьоків.

Також слід пам'ятати, що після операції пацієнт потребує подальшої реабілітації, яка включає в себе перев'язки з антисептичними препаратами й прийом антибіотиків. Також хворому потрібно буде дотримуватися спеціальної дієти, при необхідності приймати проносні засоби.

У нашій клініці застосовуються найсучасніші й перевірені методи лікування хронічного парапроктиту, що дозволяють повністю позбутися даного захворювання. Не відкладайте лікування - запишіться на прийом прямо зараз.

Коментарі наших читачів ()

    Остані новини